תגובות לפסטיבל הכנס השנתי

 
 
  • ברכה למשתתפים בכנס השנתי של עמותת לחולי כליה ומושתלים:
התקיימה ביום ראשון 10.4.2005 ערב טוב לכם: עמוס כנף – יושב הראש, חברי וועד עמותת חולי כליות ומושתלים, פעילים ומתנדבים באזורי הארץ השונים, למרצים שלוקחים חלק בתכנית הכנס, למטפלים מהסקטורים השונים בנפרולוגיה ומסקטורים אחרים, לכם חברי עמותה, למשפחותיכם ולאלו המסייעים בטיפול בכם ולכל באי הכנס הזה:
אני נרגשת מאד, שמחה לעמוד מעל במה זו בכנס השנתי של עמותת חולי כליות ומושתלים ולברך ברכה חמה ולבבית בשם עמותת האחים והאחיות הנפרולוגים בישראל, אשר מטרת העל שלה היא קידום איכות הטיפול בחולה הנפרולוגי.

 
 
 
 
 
 
 
ברכה למשתתפים בכנס השנתי של עמותת לחולי כליה ומושתלים: התקיימה ביום ראשון 10.4.2005 ערב טוב לכם: עמוס כנף – יושב הראש, חברי וועד עמותת חולי כליות ומושתלים, פעילים ומתנדבים באזורי הארץ השונים, למרצים שלוקחים חלק בתכנית הכנס, למטפלים מהסקטורים השונים בנפרולוגיה ומסקטורים אחרים, לכם חברי עמותה, למשפחותיכם ולאלו המסייעים בטיפול בכם ולכל באי הכנס הזה: אני נרגשת מאד, שמחה לעמוד מעל במה זו בכנס השנתי של עמותת חולי כליות ומושתלים. ולברך ברכה חמה ולבבית בשם עמותת האחים והאחיות הנפרולוגים בישראל, אשר מטרת העל שלה היא קידום איכות הטיפול בחולה הנפרולוגי.
עצם קיומה של העמותה הזו, ביוזמת מעטים אשר מממשים למעשה את רצונם של כולם, מהווה קידום איכות וטיפול נפלא לחולים הנפרולוגים בכל שלב של המחלה.
הטיפול בתחום הנפרולוגיה אינו מסתיים עם הוצאת מרשם חדש לתרופה המעכבת הידרדרות כליות במרפאה הפרה דיאלטית, גם לא בהוצאת המחט לאחר הטיפול בהמודיאליזה או בסיום מוצלח של שחלוף ב PD, אפילו לא בקבלת תשובת קריאטינין בגבולות הנורמה למי שזכה לקבל השתלה: בטיפול הנכון במחלת כליות כרונית נכללת ההתמודדות והפעילות בשעות העבודה, בעת ביצוע של מטלות היום יום ובשעות הפנאי.
אין ספק שעמותה חזקה כמו זו של חולי ומושתלי כליות, היא חלק מטיפול ואפשר לכנות זאת "טיפול תומך ומחזק". צוות רפואי רב מקצועי שיהיה הטוב ביותר, אינו מסוגל להעניק את מה שקבוצת תמיכה יכולה. איכות טיפול כולל את הידיעה של כל אחת ואחד - שיש לאן לפנות ובכל עת: יש לכם אתר נפלא, יש נגישות בטלפון, במפגש רעים וגם במילים מודפסות, בעיתון אותו ניתן לקרוא בכל מקום ובכל עת.
קיימת האפשרות לכל אחד להרגיש "שייך"; לדעת שאינו לבד במצב הכרוני התובעני הזה.
הטיפול הכוללני הוא אכן טוב ומושלם כאשר ניתן ברמה גבוהה על ידי אנשי צוות מיומנים ודואגים במסגרת הרפואית, יחד עם פעילויות במסגרת על נוספת כמו של עמותה אשר מטרותיה הן נעלות וכוללות פעולות למען שינוי חקיקתי של חוקי הסעד והבריאות הקובעים את זכויות החולים, קידום ועיגון מעמד חולי הכליות בחוק, הקמת מערך לסיוע ותמיכה לחולים ולבני משפחותיהם, העמקת מודעות הציבור לחשיבות תרומות איברים, הידוק הקשר בין חולי כליה, מטופלי דיאליזה ומושתלים בכל רחבי הארץ, ואף הקמת קרנות לתרומות לצורך טיפולים ו/או השתלות כליה בחו"ל. ועל כל אלה אני גאה, ומבקשת כמו שאמרתי לברך: יישר כוח לכם, חזקו ואמצו! מעל במה זו אני מציעה את עזרתנו – האחים והאחיות המטפלים הישירים ואלו המסייעים לכם להתמודד יחד אתכם במחלת הכליות התובענית בכל השלבים.
נשמח לסייע לכם גם מחוץ למכונים ולבתי החולים אותם עליכם לפקוד .
בהצלחה בהמשך הדרך!
תמי חיו יו"ר עמותת אחים ואחיות נפרולוגים בישראל

  • לעמוס כנף,
אני רוצה לברך אותך ולהודות לך על הכנס המעולה שאורגן ע"י העמותה אנו מצפים שכנסים כאלו יהיו לעיתים יותר תכופות לתועלת כל חברי העמותה לדעתי אפשר גם לארגן כנסים בהשתתפות כספית סמלית על-מנת להוסיף כסף לעמותה וכמו כן יש לבדוק נושא של ארגון ערב התרמה שכל ההכנסות לטובת העמותה (אני שומע שהרבה אומנים לוקחים חלק בארועים מסוג זה)
יישר כח והמשך פעילות פורה.
סלבו לוי.