אלכסנדר מת כשטייל עם כלבו: איבריו הצילו 4 / ד"ר איתי גל

 
אלכסנדר מגרשק מבת-ים, חולה אפילפסיה, יצא לטייל עם כלבו, התמוטט - והובהל לוולפסון. לאחר שאובחן כי לקה במוות מוחי, הסכימה משפחתו לתרום את איבריו - ארבעה אנשים ניצלו ושניים נוספים יקבלו את מאור עיניהם. בתו: "זה נותן תקווה שהאדם שאיבדת, לא אבד לחלוטין"
ד"ר איתי גל - פורסם: 23.11.10
 
תרומה אצילית בצל הטרגדיה:
אלכסנדר מגרשק, תושב בת ים בן 53 שסבל מאפילפסיה, התמוטט ביום שישי לפני שבוע ומאז לא התעורר. הרופאים איבחנו שלקה בשבץ מוחי שגרם למוות מוחי. הוא אושפז בבית החולים וולפסון ומשפחתו הסכימה לתרום את איבריו. ארבעה ישראלים זכו בחיים חדשים, ושניים נוספים יקבלו את מאור עיניהם בזכות התרומה.
מגרשק, תושב בת ים, הוכר כחולה אפילפסיה בגיל הילדות. לאחר שנים שבהם לא לקה בהתקפים, שוב חזרו התקפי האפילפסיה לפני כשלוש שנים. ביום שישי האחרון הוא יצא לטייל עם כלבו, התמוטט והובהל לבית החולים וולפסון.
בבית החולים אבחנו הרופאים כי לקה בשבץ מוחי. משלא התעורר, אבחן צוות רפואי אחר כי לקה במוות מוחי. מתאמת ההשתלות של בית החולים נפגשה עם המשפחה, וזו הסכימה פה אחד לתרום את איבריו.

חותמים עכשיו:
לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

פרויקט תורמים לחיים:
מתלבטים? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

"אבא היה אדם גיבור, שאהב לעזור", אמרה ל-ynet יוליה מגרשק, בתו של אלכסנדר, "היינו בטוחים שהוא היה רוצה במותו להציל אנשים. הראשונה שהסכימה לתרום את איבריו היתה דווקא סבתא, ואנחנו הצטרפנו אליה. התחושה היא מרגשת, שגם במוות העצוב הזה הוא עוזר לכולם, ועל כך שאבא
גיבור גם אחרי שהלך מאיתנו. הפרידה היא קשה, אך זה נותן תקווה שהאדם שאיבדת, לא אבד לחלוטין".
כבד מגופו הושתל בבית החולים הדסה עין כרם בחולה שחמת הכבד בן 56. הריאה הושתלה בחולה בן 51 בבית החולים בילינסון. כליה אחת הושתלה בחולה בת 69 שסבלה מאי ספיקת כליות. הכליה השניה הושתלה בצעיר בן 27 שסבל גם הוא מאי ספיקת כליות, והיה מאושפז בבילינסון. שני מושתלי הכליה המתינו להשתלה מעל ל-60 חודשים, כשהם מטופלים מספר פעמים בשבוע בדיאליזה. שתי קרניות יושתלו בימים הקרובים בשני אנשים שאיבדו את מאור עיניהם.